Kratomové listy

Co je to kratom?

Co je to Kratom?

Kratom je strom z čeledi kávovitých, který pochází ze zemí jihovýchodní Asie, jako je Indonésie, Thajsko a Malajsie. Historie nám říká, že domorodci tuto rostlinu pěstují již od devatenáctého století, ale teprve nedávno se dostala do České Republiky, kde už dělá vlny.

Dnes se kratom prodává nejen v listech, ale i v kapslích a prášcích, stejně jako v extraktech a čajích. Většina kratomu v České Republice stále pochází z jihovýchodní Asie, v té se pěstuje, a také zpracovává.

Je kratom legální?

Vzhledem k množství pozornosti, které se kratomu dostává, se vláda v České Republice snaží o jeho regulaci. Podle legislativy je kratom zcela legální. Ovšem kratom lze zakoupit pouze jako sběratelský předmět. Naše legislativa nedovoluje prodej kratomu za účelem konzumace.

Kratom je legální ve většině zemí a můžete si být jisti, že nejste na špatné straně žádného zákona. Nejdůležitějším faktorem je zajistit, abyste si kupovali kvalitní kratomové produkty. Vzhledem k tomu, že většina lidí se s kratomem teprve seznamuje, je výzkum stále hodně omezený.

Zpět na blog